Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

चर्को गर्मीमा लो-भोल्टेज, विराटनगरबासी आक्रान्त

प्रदेश १ को राजधानी विराटनगरमा यति बेला लो-भोल्टेलले आक्रान्त छ। गर्मी अत्यधिक हुँदा भोल्टेज कम हुँदा पङ्खा नचल्ने, एसी नचल्ने समस्या त छँदै छ, त्यसमाथि उद्योग धन्दा नचल्दा उत्पादन ठप्प भएको र दैनिक करोडौँको घाटा व्यहोर्नु परेको उद्योगी बताउँछन्।  ‘विराटनगरको टोटल बिजनेस कोरिडोर आक्रान्त बनेको छ,’ मोरङ व्यापार सङ्घका अध्यक्ष प्रकाश मुन्दडाले भने, ‘विद्युत् प्राधिकरणको निकृष्ट काम भएको छ, बिल पठाउने र पैसा उठाउने मात्रै काम विद्युत् प्राधिकरणले गरिरहेको छ।’ मुन्दडाले जेनेरेटरको भरमा धेरै समय उद्योग चल्न नसक्ने बताए। उनले कटहरी सब-स्टेसन सञ्चालन गर्न नसक्नुको पछाडिको कारण के हो भनी प्रश्न गरे। ‘अढाइकिलोमिटर समस्या भएको हामीले सुनेका छौँ,’ मुन्दडाले भने, ‘त्यो त प्रशासनसँगको सहमतिमा, वा विद्युत् प्राधिकरण आफैँले सुरक्षाको बन्दोबस्त गरेर सञ्चालन गर्नुपर्ने हो नि।’  उद्योगी व्यवसायीले उद्योगको ताला चाबी सरकारलाई बुझाउने बेला आएको बताए। औद्योगिक कोरिडोरमा दैनिक १ करोड बढीको नोक्सानी भइरहेको उनको दाबी छ।  उद्योग सङ्गठन मोरङका अध्यक्ष भीम घिमिरेले लोडसेडिङ र ट्रिपिङको कारण उद्योगी-व्यवसायी आक्रान्त भएको बताए।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP