Trending
अन्तर्राष्ट्रिय आर्यनपछि एनसिबीको निसानामा अनन्या flash विजयनगरले वर्षाले प्रभावित कृषकलाई क्षतिपूर्ति दिने समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश समाज बाढीले कैलालीमा जनजीवन अस्तव्यस्त, विपन्न बस्तीमा गाँसकै समस्या समाज प्रधानमन्त्रीले आज कैलाली र बर्दियाको बाढी-पहिरो प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षण गर्दै राजनीति एमाले स्थायी कमिटी बैठक आज पनि बस्दै

विजयनगर गाउँपालिकाले बुझायो मुख्यमन्त्रि लाई ज्ञापन पत्र

कपिलवस्तु

कपिलवस्तु जिल्लाको विजयनगर गाउँपालिका अन्य नगरपालिका र गाउँपालिकाको तुलनामा हरेक विकास पुर्वाधारका क्षेत्रमा पछाडी परेको गाउँपालिका हो । विशेष गरी कृषि, सिचाई स्वास्थ्य र शिक्षाको क्षेत्रमा पछाडी परेको क्षेत्रको रुपमा लिना सकिन्छ ।

गाउँपालिका अध्यक्ष गोपाल बहादुर थापाले मानव विकासको सुचाङ्कमा नेपालकै सबै भन्दा पछाडी परेको कपिलवस्तु जिल्ला हो र कपिलवस्तुको सबै भन्दा पछाडी परेको ठाउँ विजयनगर गाउँपालिका रहेको भन्दै प्रदेश ५ मा ज्ञापन पत्र बुझाउनु भएको हो ।

“यस क्षेत्राो भौगोलिक बनावटको हिसावले पनि विकट र खडेरीको प्रभाव प्रत्यक्ष देखिन थालेको भन्दै दुःख व्यक्त गर्नु भयो” । यो धान उत्पादन हुने बेला अल्पवृष्टिका कारण अन्न उत्पादनमा ह्रास हुन सक्ने भन्दै थापाले चिन्ता व्यक्त गर्नु भयो ।

कृषि, सिचाई, स्वास्थ्य, शिक्षा र समसामायिक विकास निमार्णका कार्य लगायतका विभिन्न समस्याहरुलाई मध्यनजर गर्दै विहिवार गएको टोलीले प्रदेश नं। ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोख्रेललाई प्रदेश सरकारको केन्द्रिय कार्यालय बुटवलमा ज्ञापन पत्र बुझाएका छन ।

गाउँपालिका अध्यक्ष गोपाल बहादुर थापा, गाउँकार्यपालिका सदस्य र गाउँपालिकाका वडा अध्यक्षहरुको टोलीले प्रत्यक्ष मुख्यमन्त्रीलाई भेटी कृषि, सिचाई, स्वास्थ्य र शिक्षा गरी आवश्यक विकास पुर्वाधारहरुको मागसहित ज्ञापन पत्र बुझाएको जानकारी वडा न. ७ का वडाध्यक्ष दिनेश चौधरीले गराएका छन ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP