Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

युवती भारत लगेर बेच्ने २ जना पक्राउ


दाङ : दाङ प्रहरीले मानव बेचबिखन तथा ओसारपसारको आरोपमा २ जनालाई पक्राउ गरेको छ। पक्राउ पर्नेमा घोराही उपमहानगरपालिका-१४ की ३९ वर्षीया टोपली सार्की र सोही ठाउँकी ५२ वर्षीया बिमुसा सार्की रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङले जनाएको छ।

उनीहरूलाई फागुन ४ गते घोराही-१४ स्थित शेखर होटलबाट पक्राउ गरि मानव बेचबिखन तथा ओसारपसार (नियन्त्रण) ऐन, २०६४ अन्तर्गत कसुरमा जिल्ला अदालतबाट म्याद लिई थप अनुसन्धान भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका प्रवक्ता एवं डिएसपी राजनकुमार गौतमले जानकारी दिए।

उनका अनुसार घोराही-१४ लखनपार्कनजिकै होटल सञ्चालन गर्दै आएकी टोपलीले गत माघ २१ गते २० वर्षीया एक युवतीलाई भारतको चण्डीगढमा काम लगाई दिने र कमाई पनि राम्रो हुने भन्दै रुपैडिया हुँदै चण्डीगढको कोठीमा बेचेकी थिइन्। कोठीको मालिकसँग सार्कीले रकम बुझ्दा पीडित युवतीले आफू बेचिएको थाहा पाएकी थिइन्।

उनले आफू घर जान्छु भन्दा ‘घर जान पाइँदैन, यही कोठीमा बसी यौनजन्य काम गर्नु पर्छ। नत्र जे पनि गर्न सक्छौँ भनी धम्की दिएर जबर्जस्ती वेश्यावृत्तिमा लगाएको र १२ दिनसम्म पीडित युवतीको यौन शोषण भइरहेको उनकी आमाले थाहा पाएपछि छोरी बेचबिखनमा परेको भनेर प्रहरीमा उजुरी दिएकी थिइन्।

उजुरीपछि प्रहरी परिचालन गरि विभिन्न सङ्घसंस्थाहरूको समन्वयमा पीडितको उद्धार गरिएको पनि प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिए।

तुलसीपुरमा ब्राउनसुगरसहित पक्राउ

तुलसीपुरमा प्रहरीले ५ ग्राम लागुऔषध ब्राउनसुगरसहित एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। पक्राउ पर्नेमा तुलसीपुर उपमहानगरपालिका-९ बेलुवा बस्ने २३ वर्षीय रूपकसिंह सुनार रहेको प्रहरीले जनाएको छ।

उनको साथबाट बरामद ६ पुरियाबाट ५ ग्राम ब्राउनसुगर फेला पारी उनलाई पक्राउ गरेर अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ।

लागुऔषध रोकथाम तथा नियन्त्रण अभियानअन्तर्गत छिमेकी जिल्लाहरूबाट हुने लागुऔषध ओसारपसार न्यूनीकरण गर्न प्रविधियुक्त ड्रग्स ट्रयाकर कुकुरसहित सोमबार राति करिब ११ बजे तुलसीपुर-१३ दमार गाउँस्थित तुलसीपुर-अमिलिया सडकखण्डअन्तर्गत अस्थाई प्रहरी पोष्ट दमार गाँउ जाँच गर्ने क्रममा अमिलियाबाट तुलसीपुरतर्फ आउँदै गरेको रा १ ख २८७२ नम्बरको हाएस गाडीमा उनी आएका थिए।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP