Trending
flash भ्रष्टाचार मुद्दामा मुछिएका सांसद यादव निलम्बित अन्तर्राष्ट्रिय नेतन्याहूले सार्वजनिक गरे युद्धपछिको गाजाबारे योजना राजनीति परराष्ट्रमन्त्री साउद र भारतीय विदेशमन्त्री जयशंकरबीच भेटवार्ता राजनीति साँस्कृतिक महोत्सवमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री आज सर्लाही जाने समाज आज माघ शुक्ल पूर्णिमा, स्वस्थानी व्रत समापन गरिँदै समाज पर्खाल ढल्दा एकजनाको मृत्यु अपराध प्रसूति गृहबाट चोरिएको शिशु काँडाघारीमा फेला, महिला पक्राउ समाज टिकटक खुला गर्ने इन्टरनेट कम्पनीसँग प्राधिकरणले माग्यो स्पष्टीकरण खेल वाफ च्याम्पियनसिपमा नेपालले आज प्यालेस्टाइनसँग खेल्ने flash कृष्णनगरको अस्थायी बस पार्क पुरानो नगरपालिका प्राङ्गणमा

शिवराजमा उप निर्वाचन


नारद कोहार

कपिलवस्तु
शिवराज नगरपालिकामा उप चुनाव हुना लागेको छ । शिवराज नगरपालिका वडा नं। १० मा वडाअध्यक्षका लागि मंसिर ४ गते उपनिर्वाचन हुने जिल्ला निर्वाचन कार्यालय कपिलवस्तुले जनाएको छ ।
शिवराज नगरपालिका वडा नं। १० की वडाअध्यक्ष शकुन्तला भारतीको क्यान्सरका कारण निधन भएको थियो । त्यहाँ वडाध्यक्षको पद रिक्त छ । उनले स्वतन्त्र उम्मेदवारी दिएर निर्वाचन जितेका थिइन् ।
शिवराज नगरपालिकामा ११ वटा वड़ा रहेको र अन्य सबैमा पुरूष निर्वाचित भए पनि उनी एक मात्र महिला वडाअध्यक्षमा निर्वाचित भएकी थिइन् । ३ सय १९ मत प्राप्त गरी विजयी भएकी शकुन्तलाका प्रतिद्वन्द्वी नेपाली कांग्रेसका तिरथबहादुर रायमाझीले २ सय ३० मत प्राप्त गरेका थिए ।
उक्त वडामा ११ जना वडा अध्यक्षमा उम्मेदवार रहेकोमा स्वतन्त्र ५ र अन्य दलबाट ६, जसमा नेपाली कांग्रेस, तत्कालीन माओवादी केन्द्र, तत्कालीन एमाले, संघीय समाजवादी फोरम, फोरम लोकतान्त्रिक, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट वडा अध्यक्षमा लडेका थिए ।
वडाको गत निर्वाचनमा जम्मा १ हजार ९ सय ६५ मतदाता रहे पनि १ हजार ३ सय ४१ मत खसेको थियो । संघ प्रदेश र स्थानीय चुनावपछि गत साउन १७ गते सम्ममा २ सय २८ मतदाता नयाँ थपिएका छन् । नयाँ थपिएका मतदातामध्ये १८ वर्ष पूरा भएका १ सय ३६ जनाले अब हुने निर्वाचनमा मात हल्न पाउने छन् भने ९२ मतदाता १८ वर्षमुनिका नाम दार्ता गराए पनि मत हाल्न नपाउने निमित्त निर्वाचन अधिकृत अनिता क्षेत्रीले जानकारी दिइन् ।
कपिलवस्तुमा ३ लाख ३४ हजार ९ सय ३३ जना मतदाता रहेका छन् । सो मध्ये १ लाख ८२ हजार ७ सय ९६ पुरुष, १ लाख ५२ हजार १ सय ३३ महिला र दुई जना तेस्रोलिङ्गी मतदाता रहेका छन् ।
जिल्लामा तीनवटै निर्वाचनपछि १४ हजार ५ सय ४ मतदाता नयाँ थपिएका छन् जसमा ६ हजार ९ सय ८८ महिला र ७ हजार ५ सय १६ पुरुष थपिएको अधिकृत क्षेत्रीले बताइन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP