विजयनगरमा दुई महिने सिलाइकटाइ तालिम सम्पन्न

कपिलवस्तु ।

विजयनगरमा दुई महिने सिलाइकटाइ तालिम आइतबार सम्पन्न भएको छ । विजयनगर गाउपालिकको सहयोगमा उत्सव गार्मेन्टकाे आयोजनामा विजयनगर गाउपालिकको वडा न.५ बाघदारमा तालिम संचालन भएको थियो । ०७६ फागुन १२ गते बाट सुरु भएको तालिम कोरोना माहामारि फैलिएको समयमा लकडाउनको बेला तालिम रोकी लकडाउन खुकुलो भएको समयमा दुरि कायम गरि सिलाइकटाई तालिमको आइतबार समापन भएको छ ।

कार्यक्रममा प्रमुख अथिति विजयनगर गाउपालिकाका अध्यक्ष गोपाल बहादुर थापाले सीप सिकौ आत्मानिर्भर बनी स्वरोजगार बन्नु पर्ने बताउनु भयो । सिकेको सिपलाई सहि प्रयोग गरी अगाडि बढेमा कसैको भर नपर्ने बताउनु भयो ।

पालिकाले विगतका वर्षमा पनि विभिन्न् सिपमुलक तालिम गरेको बताउदै आगमि वर्षमा पनि यस्तै सिपमुलक तालिम सन्चालन गर्ने बताउनु भयो । वडा न ५ का वडा अध्यक्ष अनवर मोहमोद मुसलमानले सिपको सहि प्रयोग गर्नु पर्ने बताउनु भयो ।
एकघरमा महिला सक्षम भए सबै सक्षम हुने हुदा सीपको सदुपयोग गर्ने अनुरोध गर्नु भयो । कार्यक्रममा ,सहज नेपालका अध्यक्ष संजिव गहतराज, उत्सव गार्मेन्ट का अध्यक्ष गीता पौडेलले सीप सिकेर सदुपयोग गर्नेु पर्ने बताउनु भयो ।

सिपले मानिसलाई आत्मा निर्भर बनाउन सहयोग हुने हुदा सिकेको सीप सबैले पालाना गर्नु पर्ने बताउनु भयो । कार्यक्रममा ३४ जना सबै सहभागीलाई मेसिन पनि वितरण गरेको भियो । समाजसेवि सुरेन्द्र चौधरी, वडा ५ का वडासदस्य लक्ष्मि मैर्या ,को सहभागी रहेको कार्यक्रममा उस्त्व गारमेन्का अध्यक्ष गिता पौडेलको अध्यक्षतामा कार्यक्रम सम्पन्न् भएबो छ , ।

    Tags:

error: Content is protected !!