Trending
flash वर्षाले धान बालीमा भएको क्षतिपूर्तिको माग गर्दै विजयनगरका कृषकले बुझाए ज्ञापन पत्र अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकाले साढे ५५ हजार अफगानीलाई स्थायी पुनर्वासको व्यवस्था गर्ने समाज दसौँ एसियन भैँसी सम्मेलन आजदेखि राजनीति सर्वोच्चको ‘फुल कोर्ट’ आज, १४ न्यायाधीशको बहिष्कार अन्तर्राष्ट्रिय लागुऔषध तस्कर उसागालाई अमेरिका पठाइने समाज आज दिउँसो वर्षाको सम्भावना‚ उच्च पहाडी र हिमाली भेगमा हिमपात समाज ‘नेपालमा प्रयोग भएका सबै खोप गर्भवतीले लगाउन मिल्छ’ समाज बर्दियाका बाढीपीडितले अझै पाएनन् राहत राजनीति सरकार-नेकपा ‘विप्लव’ समूहबीच वार्ता राजनीति एकीकृत समाजवादीमा गएका वडा अध्यक्ष चौधरी एमालेमै फर्किए

८६१ जना बालबालिकाहरुलाई न्यानो स्वीटर वितरण

माधव बेल्बासे
कपिलवस्तु
कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका वडा न ३ ले वडामा रहेका ८६१ विद्यार्थीलाई न्यानो स्वीटर बितरण गरेको छ । वडामा रहेका ८ वटा विद्यालयमा कक्षा ५ सम्म अध्यानरत विद्यार्थीहरुलाई स्वीटर बितरण गरिएको वडा अध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले बताउनुभयो ।
मंगलवार मदरसा दारुल उलुम कटुवामा अध्ययन गर्ने बालबालिकाहरुलाई न्यानो कपडा वितरण गर्दै सापकोटाले चिसो मौसम बढेसगै विद्यार्थीहरुलाई सहज होस भन्ने उद्देश्यले बितरण गरिएको उहाँले बताउनुभयो । ६ वटा सामुदायिक विद्यालय र २ वटा मदरसामा अध्यानरत रहेको बालबालिकाहरुलाई लक्षित गरेर वार्षिक कार्यक्रम राखिएको उहाँले जनाउनुभयो ।
निम्न वर्गका विद्यार्थीहरु जाडोमा न्यानो कपडाको अभावले गर्दा बालबालिका विद्यालय नआउने समस्या हुन सक्ने र उनीहरूको दैनिक पठनपाठनमा समेत प्रभाव पर्ने भएकोले न्यानो कपडा वितरण गरिएको सापकोटाले बताउनुभयो । अध्यक्ष स्वयम आफै विद्यालयमा पुगेर न्यानो कपडा बितरण गरेपछि विद्यार्थीहरु खुशी भएका छन् ।
महामारीको समयमा बालबालिकाहरुलाई चिसोको कारण झन जोखिम भएकोले यस समयमा अभिभावक सर्तक रहनुपर्ने बताउनुभयो । विद्यायलको विकासमा आफु निरन्तर लागि परेको र मदरसामा अध्यान गर्ने बालबालिकाहरु पछाडि परेको बताउदै जाडोको समयमा यस कार्यले केहि टेवा पुग्ने बताउनु भयो । स्वटीर बितरण गर्न विद्यालय पुग्नुभएका वडा अध्यक्ष सापकोटाले विद्यालयमा शिक्षाको गुणस्तरीयता कायम गर्न आग्रह गर्नुभयो । वडाले न्यानो कपडा बितरण गर्नको लागि रु २ लाख ५० हजार बजेट बिनियोजन गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP