Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

कपिलस्तुको धानखोलामा शिवरात्री मेलाको तयारी भेला सम्पन्न

कपिलवस्तु– भगवान शिवको आराधना र पुजा संगै भब्य रुपमा हरेक वर्ष हर्सोल्लाषका साथ मनाईने महाशिवरात्री मेलाको तयारीका लागी आज कपिलस्तुको धानखोला मन्दिरमा पुर्व तयारी भेला समपन्न भएको छ । कपिलस्तुमा भगवान शिवको शक्ति पिठका रुपमा रहेको पाहाडी उच्च टापुमा अवस्थित ऐतिहासिक तथा प्राचिन धार्मिक महत्वको शिवगढी मन्दिर संगै धानखोला मन्दिरमा पुजालाई भब्य बनाउने विषयामा भेला आयोजना गरिएको हो र दांगको सिमाना संग जोडिएको शिवराज १ को धानखोला मन्दिर र शिवराज ९ को रमुवादहबाट शिवरात्रीका अवसरमा नेपाल तथा भारतका हजारौ भक्तजन शिवगढी मन्दिर पुग्ने गर्छन ।

आयोजकले यो वर्ष माहाशिवरात्रीमा अन्य वर्षको तुलनामा मेलालाई भब्य रुपमा आयोजना गर्न आफनो तयारीलाई ब्यापक बनाएको छ । आयोजकले यो वर्ष सास्कृतिक कार्यक्रमलाई र पुजा लाई अझ प्रभावकारी बनाउनका लागी सर्वपक्षिय छलफल गरी छलफलबाट विभिन्न उपसमिति पनि निर्माण गरी जिम्मेवारी बाडफाड गरेको छ ।

भेलाले दिनेश पुन मगरको संयोजकत्वामा मेला मुल आयोजक समिति गठन गरेको छ । भेलाले अन्य तयारीलाई प्रभावकारी बनाउन राम प्रसाद पौडेलको संयोजकत्वमा पुजा समिति , महादेव पोख्रेलको संयोकत्वमा भण्डारा तथा प्रसाद समिति , जीवलाल पौडेलको संयोकत्वमा आर्थीक समिति र पत्रकार चिन्ता परियारको संयोकत्वमा प्रचार प्रसार समिति गठन गरेको छ ।

मेलालाई यो वर्ष भब्य बनाउनका लागी आयोजकले राष्टिय कलारका संगै नृत्य प्रतियोगीता र स्थानिय कलाकारको प्रस्तुति राख्ने मुल समारोह समीतिका संयोजक दिनेश पुन मगरले जानकारी दिनु भयो । साथै उहाले कार्यक्रममा प्रमुख अतिथीका रुपमा प्रदेश सरकारका बन तथा पर्यटन मन्त्रिलाई ल्याउने तयारी गरिएको बताउनुभयो । कार्यक्रम शिवरात्रिको एक दिन अघि बाट सुरु हुनेछ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP