Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

जिल्लाका संचारकर्मी गम्भिर बन्न र सच्चिन भन्दै पत्रकार महासंघ कपिलवस्तुको विज्ञप्ती

कपिलवस्तु , ९ भदौ नेपाल पत्रकार महासंघ कपिलवस्तु शाखाले आइतबार गोरुसिंगेमा आयोजना गरेको नागरिकको नजरमा मिडिया सम्वन्धी सार्वजनिक सुनुवाई कार्यक्रममा जिल्लाका सरोकारवालाले राखेको सुझाव र धारणालाई गम्भिर रुपमा लिएको छ ।

पछिल्लो समय पत्रकार र मिडिया माथि नै प्रश्नहरु उठिरहदा सरोकारवालाले राखेको सुझावलाई कपिलवस्तु शाखाले सकारात्मक रुपमा लिएको छ । नागरिक समाज, उद्योगी व्यवसायी, जनप्रतिनिधी तथा सरकारी निकायका उच्च अधिकारी सम्मिलित कार्यक्रमबाट आएका महत्वपूर्ण सुझावलाई ग्रहण गर्दै महासंघले जिल्लाका सम्पूर्ण पत्रकार र मिडियालाई थप जिम्मेवार बन्न र पेशागत मर्यादालाई जोगाउन आग्रह गरेको छ ।


सुनुवाईमा नागरिक समाज, व्यवसायी तथा संघसंस्थाका प्रतिनिधीले केही मिडिया र संचारकर्मीका कारण आफुहरु मारमा परेको बताएकाले त्यसतर्फ जिल्लाका संचारकर्मी गम्भिर बन्न र सच्चिन समेत विज्ञप्ती मार्फत आग्रह गर्दछौं । शाखाले जिल्लाका सम्पूर्ण पत्रकार र मिडिया हाउसलाई पत्रकार आचार संहिता पूर्ण रुपमा परिपालना गर्न समेत निर्देशन गरेको छ । केही मिडिया तथा पत्रकारले आचार संहिता विपरित कार्य गरेको भन्ने सुन्नमा आएकाले त्यस्ता संचार संस्था तथा पत्रकारका विषयमा तत्काल महासंघ तथा प्रेस काउन्सिलमा नागरिकलाई उजुरी गर्न समेत अनुरोध गरेको छ ।


पत्रकार आचार संहिता उल्लघंन गरेका पत्रकार तथा संचार माध्यमका सम्बन्धमा उजुरी गर्न सक्ने कानुनी व्यवस्थालाई नागरिकले अधिक्तम उपयोग गर्न समेत महासंघ आग्रह गर्दछ । समाजमा मिडियाले खेलेको भूमिका प्रंशसनीय रहेकाले मुलुकमा विधीको शासन, लोकतन्त्र तथा सुशासन स्थापित गर्न पत्रकारितालाई अझ व्यवस्थित र मर्यादित बनाउदै सही ढंगले परिचालन गर्नुपर्नेमा जोड दिइएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP